0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Kultura9. 5. 201010 minut

Kulturní servis

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

VÝSTAVY

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

 Osmdesát řešení pro osmdesát míst města aneb Architektonické projekty, které si nikdo neobjednal. Takové je téma výstavy připravené pod kurátorským dohledem architekta Adama Gebriana: představují se na ní autoři, kteří chtěli z vlastní vůle a nikoli z vůle investora poukázat na to, jak nefunguje městský prostor, ačkoli by snadno fungovat mohl. V DOXu tak budou k vidění návrhy více než šedesáti architektů, jak by se dalo s Prahou pohnout správným směrem. Jde o českou variantu obdobné akce, jež proběhla před třemi lety v Bratislavě a nakonec se v daném roce stala největším tahákem Slovenské národní galerie.

Městské zásahy Praha 2010, DOX, Praha, 13. 5.-2. 8.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

 

 Barokního stoupence římské akademizující malby představují na kroměřížském arcibiskupském zámku. Svezli sem Sadlerova díla především z muzeí a římskokatolických farností, cílem projektu je přidat další díl do skládačky, kterou tu po celý rok dávají dohromady v rámci zpracovávání fenoménu tzv. olomouckého baroka.
Josef Ignác Sadler (1725–1767), Muzeum umění Olomouc - Arcidiecézní muzeum Kroměříž, 6. 5.-3. 10.

 Jižní Město na týden ožije street-artovým festivalem, jeho součástí je i výstava, která návštěvníkům i náhodným chodcům předvede…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc