Reklama
 
2010_obalka_R18

Smradi jdou do voleb

Co můžeme čekat od generace Facebooku
Koupit vydání
2010_obalka_R17 Vydání 25. 4. – 2. 5. 2010 2010_obalka_R19 Vydání 9.–16. 5. 2010
2010-18-1
Editorial
Zen žen Lela Geislerová O únavné době Ivan Klíma Respekt - Despekt Respekt Editorial: Hlasité obavy Erik Tabery
Anketa
Anketa: Kdo by měl být novým guvernérem ČNB? Respekt
K věci
Znovu „Malým Ruskem“ Tomáš Sacher Celý svět obletěly záběry ukrajinských poslanců, kteří se poprali poté, co parlament schválil pronájem námořní základny v Sevastopolu Rusku na 25 let. „Definitivně tím padají plány na vstup Ukrajiny do NATO i EU, země se bude dále izolovat,“ říká Alexej Tolkačov, studentský vůdce z „oranžové revoluce“ a dnešní ředitel kyjevské neziskové organizace Veřejná komise pro národní bezpečnost.
Deset českých zpráv
Deset českých zpráv, které by vás neměly minout Respekt Energetický gigant ČEZ si prosadil svou a znovu prokázal svůj vliv na rozhodování státních úřadů. Jan Šrytr z Ekologického právního servisu o souhlasu ministerstva životního prostředí s rekonstrukcí uhelné elektrárny Prunéřov II.
Deset světových zpráv
Deset světových zpráv, které by vás neměly minout Respekt „Každým ztraceným dnem se situace zhoršuje.“ Prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet naléhal na co nejrychlejší přijetí plánu na záchranu Řecka.
Dopisy
Dopisy Respekt
Komentáře
Přemluv Paroubka Marek Švehla Předvolební kampaň naštěstí neběží jen tak, jak nám nalinkovaly politické strany Chceme změnu – ale jak? Jiří Sobota Nejstarší demokracie je krátce před klíčovými volbami vzhůru nohama Orbán na věčné časy Martin M. Šimečka Maďarsko se vydalo na cestu k vládě jedné strany
Glosa
Paní Rut je ráda Marek Švehla
Úspěch
My jsme tady pro vás Christine Bertschi Brněnská ortopedie učí pacienty, jak se zbavovat strachu z operace
Ekonomika
Slon se probudil Anneke Hudalla, Tomáš Sacher Německé váhání s pomocí Řecku možná paradoxně pomůže otřesenému euru Jak zkrotit dluhy Tomáš Sacher První ze série předvolebních debat s předními českými ekonomy
Audit Jana Macháčka
Dudlík pro Řecko Jan Macháček
Rozhovory
Chceme do toho kecat Erik Tabery Takhle si člověk představuje budoucí elitu společnosti – otevřená a inteligentní. Osmnáctiletá studentka prestižního Gymnázia Jana Nerudy v Praze Truong Thu Thuy je jednou z těch, kteří protestují proti tomu, že jim škola zrušila studentské volby. Při debatě ale zároveň nabízí pohled dovnitř do tradičního světa vietnamské komunity.
Téma
Najdi svého Němce Bára Procházková Úchvatná krajina v pohraničí, zaneřáděná paneláky a zástupy prostitutek nebo trpaslíků. To vše v Sudetech zůstává, ale zároveň jsou tady čím dál víc vidět i lidé, kteří kletbu totální výměny obyvatel prolamují. Někde už mají slušný náskok, jinde teprve hledají cestu, ale pár věcí je všude stejných. Tam, kde se místní nebojí spojit s bývalými nepřáteli, bývá zpravidla vyhráno. Času je však málo, protože poslední generace obětí vyhnání definitivně odchází.
Kultura
Prožívám svůj sen Eszter Zalánová Maďarsko na pokraji nervového zhroucení Kdopak vlastně jste? Jan Brabec Proč nám o sobě čeští soudci nechtějí skoro nic prozradit Azbuka je cool Bára Procházková České učitelky vytahují po letech ruštinu a děti i rodiče září nadšením Mistr sporu Silvie Lauder Mojmír Hampl má šanci stát se nejmladším guvernérem ČNB Bude se vařit z mlhoviny Hana Čápová Náš svět očima průměrného voliče Unavené ostrovy Jiří Sobota Velká Británie hledá vládu do hubených časů Jménem zákona, mlčte Ondřej Kundra, Silvie Lauder Policie vstoupila do předvolebního boje Čtyři týdny do voleb Silvie Lauder Smradi jdou volit Ondřej Kundra, Kateřina Šafaříková Co můžeme čekat od facebookové generace
Tvář
Skromný majitel Nobelovky Jaroslav Formánek V češtině vychází klíčová kniha Gao Xingjiana, jehož dílo je v rodné Číně dodnes zakázané
Kulturní servis
Kulturní servis 3. – 9 . květen Jaroslav Formánek, Jan Gregor, Jan H. Vitvar, Pavel Turek
Česká inteligence
Nechci se dohodnout Pavel Kosatík Ludvík Vaculík
Civilizace
Nebojové ztráty Petra Procházková Ruská armáda, jedna z největších na světě, slaví 65. výročí vítězství nad hitlerovským Německem. Mnoho důvodů k optimismu však nemá, dnes válčí hlavně sama se sebou. Je příliš velká, příliš zkorumpovaná a příliš chudá. Její reforma zůstává nejspíš v nedohlednu. Drink pro starostu Petr Kočí Zatím je hlášení polohy příjemná hra, reklama to brzy může změnit.
Agenda
Kdy odezní krize Václav Cílek
Technologie
Drink pro starostu Petr Kočí Zatím je hlášení polohy příjemná hra, reklama to brzy může změnit.
Eseje
Jízda po anglicku Timothy Garton Ash Eroze systému dvou stran staví britské politiky před naléhavý úkol Vášeň, touha, útěcha Jan Němec Pohled z břehu na břeh Čokoláda je jako víno Petr Třešňák Přišly teplé dny a společenské magazíny zásobují čtenáře recepty na hubnutí. Hlavní překážka střídmé životosprávy má pro mnoho lidí zcela jasnou podobu. Magický nápoj starých jihoamerických kultur, který v moderních vydáních vypadá nevinně, ale závislost na něm zkoumají vědci po celém světě. Cukrář LUKÁŠ POHL z restaurace La Dégustation Bohême Bourgeoise patří k předním českým znalcům milované legální drogy jménem čokoláda.
Jeden den v životě
Vysněná škola Olga Bursíková
Mimochodem
Hlas tvého pána Jiří Kratochvil
Minulý týden
Minulý týden Ondřej Kundra Připravujeme Respekt

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte