Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Dylan s rolničkami

Z nově oblečených vřelých vánočních tanečků srší čistá radost

Noční můra devíti dětí z deseti je, že na ně u vánočního stromečku čeká starý chlápek s hlasem, ze kterého více než láska s něhou táhne alkohol a cigára (pokud to ovšem nebude jejich dědeček). Deska vánočních koled Boba Dylana Christmas In The Heart je v tomto ohledu docela dobrá příležitost, aby se děti dozvěděly, že Ježíšek neexistuje.

Nejsou to Dylanovy písničky, ale znějí tak: pokud si tedy dokážete připustit možnost, že na desce Boba Dylana mohou cinkat rolničky, sbory zpívat ratolesti a z celkové atmosféry proudit kalorie dobré nálady. Zajímavější, než jak ty písničky zní – v interpretaci žánru vánočních koled se radikální odbočky nepovolují ani Bobu Dylanovi –, je ovšem otázka, co jimi Dylan vlastně sleduje. Svoje ego tentokrát nechal spát. Více, než že by chtěl něco přeskupovat, obměňovat, dodávat nové významy, se na albu klaní.

Nedotknutelný
Bob Dylan se o svolení nemusí ptát nikoho, ať už jde o cokoli. Na scéně má totiž takové postavení, že pokud něco vydá, pravidelně si dělají čas k poslechu úplně všichni: staří a mladí fanoušci, i ti, kdo jdou většinou ortodoxně jen po nových věcech. Ne protože je to Bob Dylan – největší, nejdůležitější, nejvlivnější písničkář planety, ale protože je ve formě. Na něj ani v kontextu…

2009_obalka_R52-53
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 54 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R52-53
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 54 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte