2009-207-mobr-73AR052009n.jpg
2009–207-mobr-73AR052009n.jpg • Autor: Respekt

2009-207-vobr-73AR052009.jpg
Autor fotografie: Archiv autora • Autor: Respekt

Vstávám v šest ráno stejně jako ve všechny jiné školní dny. Venku je tma, moc se mi z postele nechce, ale musím, stejně jako všechny jiné školní dny. Slyším bouchnout dveře, taťka odchází právě do práce. Je elektrikář u jedné menší firmy. Spáchám hygienu a udělám si na svačinu rohlík se šunkou a sýrem a ještě dva pro bráchy Miloška a Matěje. Za deset sedm je jdu vzbudit. Nechce se jim z vyhřátého pelechu. Malou sestru Lindu a brášku Jiříčka nechávám spát, ti do školy ještě nemusí. Občas jim fakt závidím. Zůstávají doma s mamkou, která je na mateřské, a dělají, co chtějí. O půl osmé vyrážíme všichni tři naším městem Horní Suchou směr základka. Před školou se zdravím s kámošema. Bráchové si jdou po svých. Matěj je osmák, Milošek teprve druhák.

První hodinu máme rodinnou výchovu, a to je tradičně nuda. Dnes se máme zamyslet nad barvami, kterými můžeme vymalovat byt. Pak je vyhledáváme v osmisměrkách a dostáváme za to známky. Tak to mi přijde trochu primitivní na to, že chodím do devítky.

Po přestávce, kterou prokecám s klukama, následuje matematika. Teď zrovna děláme rovnice, a to mě víc než baví. Navíc máme skvělou starší učitelku, která dokáže všechno srozumitelně vysvětlit. Ne vždy jsem v matematice vynikal, ale teď co máme ji, se to změnilo. A taky se víc snažím kvůli přijímačkám na střední školu, které mě brzo čekají. Je středa, takže máme ještě dvě hodiny výtvarky. Kreslit mě…

2009_obalka_R05
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 56 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R05
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 56 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte