K neznámým věcem se obvykle stavíme s nedůvěrou. Když je něco nevyzkoušené a vy od souseda nebo od známého nevíte, že to doopravdy funguje, byli byste blázni, kdybyste to kupovali. Někteří z nás jsou však ochotni riziko podstoupit. Říká se jim „early-adopters“ nebo prostě fajnšmekři. Sledují trendy, potřebují být „in“.

Hybridní auta, tedy vozy vybavené současně elektrickým i spalovacím motorem, kupují fajnšmekři téměř po celém světě. Alespoň jeden hybridní model dnes připravují všechny velké automobilky. Toyota prodala už přes milion svých priusů a do roku 2020 chce nabídnout hybridní pohon u všech svých modelů. Jaké to je, vlastnit a řídit takový hybrid?

Dva v současné době nejatraktivnější modely, totiž třetí generace Toyoty Prius a druhá generace Hondy Insight, jsou na první pohled běžné, středně velké rodinné sedany. Automobilky nechtějí spotřebitele děsit futuristickými tvary. Chtějí jim prodat auto podobné jiným – jenže navíc i šetrné k životnímu prostředí.

Když se posadíte do priusu nebo insightu a stisknutím tlačítka nastartujete, může vás překvapit tichý a svižný rozjezd, který přináší kombinace elektromotoru a postupného nabíhání spalovacího motoru (insight při prvním sešlápnutí plynu trochu víc „řve“, rozdíl ale není velký). Řadicí páku u těchto aut nenajdete, střídání rychlostí je automatické. U většiny modelů si můžete vybrat, zda chcete jezdit v ekologickém modu, který automaticky…

2009_obalka_R45
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R45
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte