Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Editorial

Respekt - Despekt

06_respekt_R34_2009_n.jpg
06_respekt_R34_2009_n.jpg • Autor: Respekt

06_respekt_R34_2009_s.jpg
06_respekt_R34_2009_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Čisté svědomí pana Horvátha

Při průzkumu kontejnerů, odkud si podle svých slov nosí jídlo, pití a někdy i ošacení, nalezl litvínovský bezdomovec Zdeněk Horváth obálku a v ní padesát tisíc korun. Tak jak pohádkovou sumu našel, odevzdal ji okamžitě městským strážníkům. Ti teď pátrají, komu peníze patří a jakou cestou se do kontejneru dostaly. Pokud se podaří najít zákonného majitele obnosu, měl by z něj pan Horváth jako nálezce nárok na desetiprocentní nálezné. O to mu při oznámení nálezu peněz prý však nešlo. „Chci mít čisté svědomí,“ citovala média vysvětlení pana Horvátha.

06_despekt_R34_2009_s.jpg
06_despekt_R34_2009_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Kolibova sklenička

Populismus poslaneckých kandidátů může být nejen úsměvný, ale také nebezpečný. Třeba když politik říká, že pití alkoholu za volantem je v pořádku. „Zvládají to Italové, zvládnou to i Moraváci,“ vysvětlil novinářům lidovecký kandidát do sněmovny Jiří Koliba plán zavést alkoholovou výjimku pro jihomoravské řidiče. Bohužel nejde o vtip. Koliba chce po volbách předložit zákon, podle nějž by s ohledem na „kulturní tradici pití vína“ platila na jižní Moravě tolerance alkoholu u řidičů 0,3 promile. Při pohledu na roční dopravní statistiky s dvěma stovkami mrtvých právě kvůli alkoholu jde o dosti trpkou zprávu.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte