Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Sem s těmi penězi

Není třeba kvůli krizi rušit dopravní projekty, máme přece ČEZ

Česká vláda premiéra Jana Fischera se podle všeho chystá dramaticky škrtat výdaje na infrastrukturu, aby prý zůstaly peníze na sociální dávky. Pokud k tomu dojde, bude to podivné rozhodnutí. Člověk nemusí studovat zrovna Keynese, aby pochopil význam budování infrastruktury v čase ekonomické krize (o níž se na Západě říká, že je nejhorší za posledních 80 let), stačí, když si vzpomene na budování hladové zdi za Karla IV. – už tehdy šlo o to dát lidem práci.

Ministr dopravy Gustáv Slamečka se dožaduje 50 nebo alespoň 20 miliard korun na nejnutnější projekty v dopravě: jde o dálnice, obchvaty měst a obcí, rychlostní silnice, rekonstrukce silnic, železniční koridory. Ministr financí Eduard Janota však říká, že si musíme vybrat mezi tím, zda dosavadním tempem stavět dálnice, silnice a železnice, anebo zda ve stávající výši vyplácet sociální dávky, penze a státní podpory.

Je otázka, kolik vlastně stát svými škrty na projekty v dopravě ušetří: i kdyby odhady o nových 200 tisících nezaměstnaných byly přehnané, na jejich podporu půjde jistě hodně peněz.

Nadité účty
Možná to ale není třeba vidět tak dramaticky. Existuje totiž jedna dobře živená dojná kráva, která je tu státu k dispozici a která může zajistit relativně slušný objem prostředků na to, aby se během krize…

2009_obalka_R24
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R24
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte