2009-592-mobr-73bR122009n.jpg
2009–592-mobr-73bR122009n.jpg • Autor: Respekt

2009-592-vobr-73bR122009.jpg
Autor fotografie: Archiv autorky • Autor: Respekt

Kolem páté hodiny vylezu z postele. Teď v zimě dost nerada s představou, že mě venku přivítá ten nepříjemný za nehty zalézající chlad. Dojdu nastartovat svůj starý, ale zatím věrný vůz. Doma pozamykám a vyjíždím do blízké vsi ke známému, kde mu pomáhám v řeznictví. Chodím tam ráda – v dnešní době vidím málo mladých lidí pracovat s takovou vervou a tolik hodin denně jako on, přitom se věnuje rodině a ještě staví dům. Pomáhám mu podle potřeby s čímkoliv – ve výrobě, při uklízení a mytí nádobí. Je to práce různorodá, kde čas rychle utíká. Někdy jsme tam čtyři hodiny, někdy déle – podle potřeby.

Pak odjíždím na nákup pro moji rodinu, po příjezdu domů vařím oběd a krmení pro mé dva psy – většinou mám na to tak dvě hodiny času. Ačkoli je to nezdravé, protože se člověk obaluje tuky a zakrňuje, musím si po obědě alespoň na půl hodiny lehnout, protože na mě čeká další odpolední služba. Jezdím zaučovat a dohlížet na jednoho klučinu, který po mně převzal hospodu. Je to mladý Vietnamec, kterému říkáme Honza, což je prý překlad jeho jména Han. A proč mě napadlo předat hospodu právě jemu? Napadlo mě to, když jsem nedávno odcházela do důchodu a vídala ho o víkendech venku na ulici prodávat ve stánku. On moji nabídku přijal a chytil se. Musela jsem to ještě domluvit s majitelkou domu, protože Honza si hospodu jen pronajímá, ale neměla nic proti, prý když mu budu navíc vypomáhat, tak…

2009_obalka_R12
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 55 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R12
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 55 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte