2008-1674-mobr-54hudbaR312008n.jpg
2008–1674-mobr-54hudbaR312008n.jpg • Autor: Respekt

2008-1674-vobr-54hudbaR312008.jpg
Autor fotografie: Profimedia.cz, http://www.profimedia.cz • Autor: Respekt

Beck: Modern Guilt

XL Recordings / CDirect

Popový chameleon ukročil zpátky k nezávislému vydavateli. Písně s přídechem psychedelie produkoval Danger Mouse (Gorillaz, Gnarls Barkley). O „Moderní vině“ se píše jako o nejsvěžejší podobě Becka za poslední léta.

Lil Wayne: Tha Carter III

Cash Money / Universal

Dadaistický dredař a básník z New Orleans (a nejlepší žijící raper podle časopisu Rolling Stone) sestavil tak pestré album, jako by to byl mixtape. Výtečné střídmé beaty, melodie i monology, hity pro teenagery i spousta odkazů pro znalce amerických reálií. Hostuje smetánka scény – Kanye West či Jay-Z.

Kaspar von Urbach: Selfbondage

Klangundkrach

Těžištěm pražské postindustriální kapely je prý „umanuté, svou povahou nepřirozené dobývání zvuku: jednak z předmětů, které k tomu nejsou primárně určeny, jednak z hudebních nástrojů, efektů a procesorů, které jsou rozbité, odložené, levné, podomácku vyrobené, opovrhované, nesprávně používané, nekvalitní.“ Občas lehké reminiscence na „normální píseň“, hlavně však syčivý sadomaso ambient.

The Hold Steady: Stay Positive

Rough Trade / CDirect

Nad newyorskou kapelou vládne všeobecný údiv. V jejím stylu je hodně „normálního“ klasického rocku, a přece hlas a písně Craiga Finna získávají čím dál hvězdnější status.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte