Minulý týden

Minulý týden

2007-1744-mobr-tydenmaly.jpg
2007–1744-mobr-tydenmaly.jpg • Autor: Respekt

2007-1744-vobr-tydenvelky.jpg
Autor fotografie: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Po teplém počasí přišel vítr, zima a velké deště. Na Klínovci, v Beskydech a na hřebenech Krkonoš napadl první sníh. Praha si podala oficiální žádost o pořádání olympijských her v roce 2016. Státní dluh se vyšplhal k bilionu korun a roční úroky z něj dosáhly 47 miliard. U Vodňan se srazily dva osobní vlaky; třináct lidí bylo zraněno. Cena proudu v Česku dohonila Německo. Vyšlo najevo, že při likvidaci ministerstva informatiky zmizelo neznámo kam 250 milionů korun a v dostupných dokumentech po nich není ani stopy. Hledači mozků oznámili, že v Česku došli šéfové.

„Ale já už nechci, já už nechci, já už skutečně nechci to komentovat; je to pro mě uzavřená věc,“ odpověděl předseda ČSSD Jiří Paroubek na dotaz reportérky Michaely Jílkové „Když jste po 28 letech manželství nedávno vyměnil svoji ženu za mladší, prohlásil jste, že k takové formě rozchodu zatím neměl nikdo v Čechách odvahu. V čem jste jediný, co v Čechách dosud nikdo jiný neudělal?“. Na skládce odpadu ve Výskytné se usadil sup bělohlavý. Kontroloři obchodní inspekce našli v supermarketech Lidl čipsy a jogurty plné jedů a rakovinotvorných látek. Současně byly tisícinásobně překročené normy pro rakovinu objeveny v šamponu proti lupům Sport Line. Ochabl zájem o české státní dluhopisy. Ministr financí Miroslav Kalousek dodržel slib a předložil sněmovně…

200737-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 55 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200737-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 55 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte