Špatný start a ještě horší cíl. Nad koncem jednoho zpackaného osudu se vznášejí otazníky.

Když v Polsku před nedávnem spáchala sebevraždu dívka, kterou ve škole osahávali spolužáci a nahrávali to na mobil, spustilo to v zemi revoluci. Vláda hovořila o nutnosti pevné ruky na školách, zákazu mobilů, povinné uniformě a kamerách, až si čtenář novin začínal říkat, jestli už toho není příliš. Když teď v Ostravě skočila z osmého patra patnáctiletá dívka, byli jsme svědky opačného extrému. Přestože děvče raději volilo smrt než návrat do pasťáku, odkud utekla, nikdo nepátrá po tom, čeho děsivého se tam tak bála. Včetně ministerstva školství, pod které ústav spadá.

Problémová dívka

Sídliště Ostrava-Hrabůvky nenaplní v listopadu asi nikoho optimismem. Za vítkovickými fabrikami vás tramvaj vyhodí před nákupním centrem Luna. Slabě mží, všude kolem vládne panel a beton. Na ředitelství místní polikliniky o neštěstí z minulého týdne nic nevědí, paní vrátná u vchodu má ale lepší informace. Prarodiče Lucky, která by minulý týden oslavila šestnácté narozeniny, bydlí kousek odtud – v hotelovém domě Vítek. Z diagnostického ústavu Lucka utekla právě k nim. A právě z jejich bytu v osmém patře pak minulou neděli vyskočila, když si ji přijeli vyzvednout a odvézt do pasťáku policisté, které přivolal dědeček.

Nedá se říct, že by Lucie měla v životě zrovna kliku. Otec o ni nejevil zájem, matka pobývá dlouhodobě v psychiatrické léčebně.…

200648-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200648-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte