2006-597-mobr-09OBAL1.gif
2006–597-mobr-09OBAL1.gif • Autor: Respekt

2006-597-vobr-09obalka10let.jpg
2006–597-vobr-09obalka10let.jpg • Autor: Respekt

I před deseti lety jezdily tuzemským politikům pomoci k volebnímu vítězství návštěvy z ciziny – jen byly skromnější. Místo evropských lídrů a hvězd se ve stranických centrálách často objevovali nenápadní instruktoři přijíždějící naučit kandidáty správně se oblékat, mluvit a vůbec obstát v předvolebních debatách éry masmédií. „Když se mě někdo zeptá na školné, nestačí jen říci, že jsme proti, a ocitovat volební program. Vždy lépe působí, když třeba dodám, že znám maminku, co živí z jednoho platu dvě talentované děti, a nechci, aby se musela rozhodovat, kterému vzdělání umožní a kterému ne,“ popsala jedno takové školení Světlana Navarová ze zahraničního oddělení Lidového domu.

Kromě příprav na blížící se volby žil tehdy pražský sněm i vášnivou debatou, zda schválit, či odmítnout zákon o registrovaném partnerství. „Pokud návrh projde, nebude problém prohlásit se za homosexuála, vzít si nějakého starého pána a připravit ho o byt nebo po něm zdědit veškerý majetek,“ varoval poslance tehdejší náměstek na ministerstvu spravedlnosti Cyril Svoboda. „Pokud by to prošlo, museli bychom změnit celý balík zákonů,“ doplnil jeho stranický kolega, dnes ústavní soudce Miroslav Výborný. Poslanci pak řekli „zbytečnému zákonu, jehož cíle jde vyřešit normální notářskou smlouvou“, ne. Na změnu tohoto postoje si Svobodovi „sňatkoví podvodníci“ museli…

200615-vobr-01obalka_velkax.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200615-vobr-01obalka_velkax.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte