Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Dvakrát na okraj

Jsou to dvě profese, které stojí proti sobě jako predátor a jeho oběť: na jedné straně posuzování a hlídání politiky, na straně druhé její dělání. O to první se pokoušejí novináři a různí nezávislí experti, a pokud se má jejich práci věřit, musí se paktování s politiky na hony střežit.

mobrazek_508.gif
mobrazek_508.gif • Autor: Respekt

vobrazek_508.jpeg
Fotografie: Byla to krádež, čestné analytické. – Autor: Ivan Kuťák • Autor: Respekt

Jsou to dvě profese, které stojí proti sobě jako predátor a jeho oběť: na jedné straně posuzování a hlídání politiky, na straně druhé její dělání. O to první se pokoušejí novináři a různí nezávislí experti, a pokud se má jejich práci věřit, musí se paktování s politiky na hony střežit. Není ale vždy snadné tomu odolat. To teď ví i nejplodnější český ekonomický publicista, zaměstnanec finanční skupiny PPF Pavel Kohout. U jeho jména za posledních dvanáct měsíců figuruje ve vyhledávači novinových a časopisových článků úctyhodné číslo 185. To znamená každé dva dny jeden článek. Kohout je zkrátka autor, kterého mají editoři ekonomických stránek rádi: píše rychle, poměrně dobře a na nejrůznější ekonomická témata, takže pokud od něj objednají text, vědí, že chybu neudělají. Díky tomu se tak názory Pavla Kohouta staly podobně neodmyslitelnou součástí českých novin jako třeba televizní program. Jenže teď se objevil problém: Kohout začal do redakcí rozesílat informace coby „koordinátor sboru poradců“ stínového ministra financí Vlastimila Tlustého, pro kterého připravuje strategii ekonomického rozvoje. Zůstat poradcem vrcholného politika jen tak napůl je stejný oříšek, jako být jen tak napůl pod vlivem alkoholu. Byť navenek se člověk může cítit o. k. Je tedy zřejmě načase přiznat barvu. Pokud totiž v Lidových novinách minulý týden čteme, že Kohout jako analytik PPF píše o nucené správě v IPB coby o …

v13.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v13.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte