Je pátek večer kolem sedmé, vrcholí uzávěrka a já dostávám hlad. Chci si jít koupit něco k jídlu, ale zjišťuji, že nemám peněženku. Prohledávám celou kancelář, ale nic. Je mi jasné, že jsem o ni musel přijít někdy v poledne, když jsem si v centru Prahy na Národní třídě dával svoji oblíbenou čtvrtku kuřete.

Čert vzal necelé dvě stovky. Nejvíc mně bere náladu představa, jakou anabázi budu muset absolvovat kvůli novým dokladům. V peněžence bylo totiž až na pas vše – občanský průkaz, řidičský průkaz, techničák, legitimace do knihovny a platební karta. Když jsem ztrátu dokladů hlásil naposledy před deseti lety, strávil jsem na policii půlku pracovního dne a stejně dlouho mi trvalo před pěti lety jednoduché přehlášení auta. Do dalšího pracovního dne ještě čekám, zda ji někdo přece jen nenajde – ať již v redakci či bez peněz někde v průchodu –, ale v pondělí v poledne je mi jasné, že musím jít do toho.

Nejdřív se dívám na internetové stránky ministerstva vnitra s nadějí, že mi tam poradí, jak nejjednodušeji vše vyřídit a jaké dokumenty k tomu potřebuji. Ale nenacházím nic. Zkouším tedy do vyhledávače na policejních stránkách zadat heslo odcizení a krádež – ale poté, co mi vyskočí přes 40 tisíc odkazů vesměs na seznamy odcizených církevních památek či policejní svodky, beru do ruky telefon a volám na nejbližší služebnu policie s otázkou, jak mám postupovat. „Kde se vám to stalo?“ ptá se úřední hlas. Odpověď „někde na Národní…

v10.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v10.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte