Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Třikrát na okraj

mobrazek_1363.gif
mobrazek_1363.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1363.jpeg
Fotografie: Babiš: 103 milionů eur, prosím. • Autor: Respekt

Flirtování, vyzývavé chování, krátké sukně – nic z toho nepomůže ženám k vyššímu výdělku. Ba právě naopak. Podle průzkumu provedeného univerzitou v New Orleans vede toto chování spíše k nižšímu platu, je totiž považováno za neprofesionální. Jenže celé to má jeden háček: ekonomové se ptali nositelek titulu MBA, tedy slušně postavených manažerek. U těch může být vyzývavé chování považováno spíše za snahu zastřít profesionální nedostatky. Otázkou je, jak to funguje u nižších pozic. Takové výzkumy však zatím nejsou, alespoň v USA, k dispozici. Podle vedoucího výzkumu profesora Arthura Briefa byla totiž dosud tato oblast považována za tabu: takové otázky se prostě zatím zdály být příliš bulvární nebo politicky nekorektní.Dění kolem Unipetrolu nabralo minulé pondělí obrátky: polský deník Rzeczpospolita zveřejnil, že se nový vlastník Unipetrolu PKN Orlen snaží vyvázat z nevýhodných smluv, jež loni uzavřel s Agrofertem Andreje Babiše. O co šlo? Babiš podle deníku slíbil, že se za PKN přimluví v privatizaci Unipetrolu a za to si bude moci levně (za 103 milionů eur) odkoupit jeho část – konkrétně kontrolní podíly ve firmách Agrobohemie, Aliachem, Kaučuk, Paramo a Chemopetrol. Skutečná cena těchto dcer je ovšem prý téměř trojnásobná, a polská polostátní firma by tak na transakci tratila plných 5 miliard korun. Proto chce údajně ze smluv, uzavřených bývalým vedením,…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte