Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…
vobrazek_2241.jpeg • Autor: Respekt
vobrazek_2241.jpeg • Autor: Respekt

Kdybyste už skutečně nevěděli, co si počít s vánočním stresem ve velkoměstě, zastavte se určitě v některém z multiplexů na film Santa je úchyl, jehož koproducenty jsou bratři Coenové. Název zní sice odpudivě (jak taky vkusně přeložit původní Bad Santa?), ale skrývá docela povedenou černou komedii, která je kritikou oceňována. Ovšem předem jedno upozornění: pokud nesnášíte nadávání před dětmi, zůstaňte raději doma.

Tenhle film je opravdu hrubá a neobroušená komedie bez uhlazenosti a politické korektnosti. Obscénní Santa v podání skvělého Billy Bob Thortona je zhýralý alkoholik a kasař, „živoucí důkaz, že žádný zasr… Santa není“, který se spolu se svým liliputánským kumpánem sezónně obléká do červeného hábitu, jen aby mohl na Štědrý večer vykrást příslušný obchodní dům a v následujících měsících propít celý lup někde na Floridě. Kromě alkoholu jej zajímá už jen sex s obtloustlými ženami, které loví po barech nebo v nákupních centrech. Je to šílená jízda z kopce dolů až na pokraj sebezničení. Ovšem typický antihrdina Santa má štěstí: když narazí na osamělého a šikanovaného chlapce, nedá mu to a postupně o něj začne pečovat. Na klasický happyend sice nedojde (Santa má už stejně příliš zničená játra, aby přežil), ale zloduchové budou potrestáni a neřestný Santa nakonec přece jen přistane v nebi (tedy za přispění policejních kulek).

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v52.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.