Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Utrpení nejen ředitele Kulhánka

Názor Vratislava Kulhánka, že „nové a lepší výrobky vedou v konečném efektu k naší degeneraci“, si vysloužil ironické ušklíbnutí Marka Švehly v poznámce Utrpení ředitele Kulhánka (Respekt č. 29/2004). Je to takové české ušklíbnutí zespoda. Tolik let se tu o „myšlení“ špičkových manažerů psalo v uvozovkách, že to i Respektu zůstalo. Sdílím spíše názor pana ředitele Kulhánka. Sám bych si z profesionální opatrnosti dal asi pozor, abych nemluvil o lidstvu, nýbrž o naší civilizaci, ale že po ní za dvě stě tři sta let může zbýt jen památka, není vůbec nepravděpodobné. Všechno ukazuje na to, že tak jako si Evropa v oslnivě úspěšné druhé polovině devatenáctého století zadělala na hrůzy první poloviny století dvacátého, tak nám jeho veleúspěšná druhá polovina neblaze zadělala na první polovinu století jedenadvacátého. Západní civilizace jí může projít více otřesena a bez šťastného konce první poloviny století dvacátého. Přeji nad tím výhledem panu redaktorovi jeho „zážitek humorné absurdity“, ne všichni čtenáři ho však s ním mohou sdílet.

Nils Bohr, který si jako fyzik ve svých sociálních soudech také nemusel brát ubrousek, poznamenal: „Zdá se, že ztroskotal pokus přírody přivést na Zem rozumnou bytost.“ Kurziva Marka Švehly zdá se mi tento názor spíše potvrzovat, než aby ho vyvracela.

Ivo Možný, Brno

v31.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v31.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte