mobrazek_1872.jpeg
mobrazek_1872.jpeg • Autor: Respekt

vobrazek_1872.jpeg
Fotografie: Rozhodněte sami, kdo z nás je lepší učitel. Foto Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

Poslední vydání týdeníku Respekt uveřejnilo text studentky VŠE Jany Erbákové komentující dění na tamní národohospodářské fakultě (Strach a hnus na VŠE, Respekt č. 50/2003). Jako člen jejího Akademického senátu nemohu nereagovat na několik podstatných nepřesností, kterých se autorka ve své polemice dopustila.

Kdo koho pomlouvá

Jana Erbáková označila demokratické volby do Akademického senátu národohospodářské fakulty (FNH) za „ukázku mistrné manipulace“. Své tvrzení opírá o dvě věci – předvolební e-mail, který studentům rozeslal profesor Holman a „zavalení studentů populistickými sliby“. Je pravda, že Robert Holman studenty prostřednictvím elektronické pošty skutečně oslovil. Jakákoli jiná možnost komunikace mu totiž byla tehdejším vedením fakulty znemožňována. Označovat zaslání e-mailu s vysvětlením vlastního postoje za ukázku mistrné manipulace je tedy přinejmenším poněkud nešťastné. Ještě méně šťastné je pak zamlčení skutečnosti, že se tak stalo až v reakci na čilou e-mailovou korespondenci ze strany lidí spojených s bývalým vedením fakulty, kteří profesora Holmana a ostatní jeho spolukandidáty do Akademického senátu očerňovali, vyzývali studenty i učitele k jejich nevolení a označovali je za úzkou zájmovou skupinu. Ve svém článku autorka zřejmě nedopatřením přisoudila toto jednání skupině „holmanovců“.

Tvrzení o populistických…

v51.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v51.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte