mobrazek_1068.gif
mobrazek_1068.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1068.jpeg
Fotografie: Foto ČTK • Autor: Respekt

Vatikán zahájil kampaň proti homosexuálním manželstvím. Kongregace pro nauku víry při svatém stolci zveřejnila minulý týden dvanáctistránkovou stať, v ní zdůvodňuje odmítavý postoj katolické církve k homosexuálním svazkům a vyzývá římskokatolické zákonodárce, aby proti těmto manželstvím bojovali. Text, podepsaný papežem, je reakcí na rostoucí počet států v Evropě a Severní Americe, které homosexuálům přiznávají stejná práva jako heterosexuálům včetně možnosti uzavřít sňatek. „Manželství existuje výhradně mezi mužem a ženou… Je svaté, zatímco homosexuální svazky jsou v rozporu s přirozeným morálním zákonem. Jejich uznání nebo zrovnoprávnění s manželstvím by neznamenalo jen schválení deviantního chování, ale zpochybnilo by také základní hodnoty lidského společenství,“ píše se v dokumentu, který vznikal dva roky. Text rovněž odsuzuje adoptování dětí homosexuálními páry – to je zatím možné jen v Nizozemsku. „Adopce dětí osobami žijícími v takovém svazku znamená páchání násilí na těchto dětech…, protože žijí v prostředí, které neumožňuje jejich plný rozvoj.“ Konzervativní politici dokument ocenili, zatímco zástupci hnutí na obranu homosexuálů a někteří liberální politici se proti němu ohradili. Člen německých Zelených pro stanici BBC řekl, že je to „smutný text svědčící o myšlenkovém fanatismu“.

Bosensko-srbský lékař Milomir Stakič…

v32.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v32.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte