Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Komentáře

ODS - těžká hodina

Kde se skrývá ODS? Existuje ještě vůbec? Dalo se vážně ptát během sestavování Špidlovy vlády. Od voleb až do druhé poloviny minulého týdne se zdálo, že ve sněmovně snad budou pouze vládní strany a komunisté. Lidé kolem Václava Klause jako by byli natolik otřeseni prohrou ve volbách, že úplně umlkli. Pro veřejnost je to špatná zpráva, protože každá země potřebuje silnou demokratickou opozici a tou může být dnes v českém případě pouze ODS. Dosud to platí, i když si občanští demokraté minulý týden vyzkoušeli spolupráci s komunisty. Strana se otřásá zevnitř a v kuloárech sněmovny se politici shodují, že se jen čeká na odchod Václava Klause ze zákonodárného sboru - a pak se uvidí.

Klaus v nemocnici

O situaci v ODS leccos prozradilo povolební onemocnění Václava Klause, kdy musel čtyři dny zůstat v nemocnici a ještě déle pak v domácím léčení. Vypadalo to, jako by čas na lůžku trávila celá strana. Kdo čekal kritiku vládního projektu, musel být zklamán. Jen tu a tam se ozval uražený výkřik, jinak ticho a prázdno. Nebylo to jen předsedovou indispozicí. ODS se argumenty proti vládě těžko hledají také z jiných důvodů. Nemůže třeba jednoduše napadnout pravostředovou Koalici za spolupráci s levicovou ČSSD, protože uplynulé čtyři roky sama kooperovala se socialisty a navíc před volbami vládu se Špidlovou stranou nevyloučila. Například předminulou neděli místopředseda ODS Jan Zahradil v televizní diskusi s Ivanem Pilipem kritizoval Koalici za vstup do vlády.…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.