Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Kultura

Jsme lidé kulatí, nebo špičatí

Než se objevil ve filmu Davida Ondříčka Samotáři, byl Ivan Trojan hlavně divadelní herec (Dejvické divadlo). Po roli šíleného Ondřeje v Samotářích se pro něj otevřel i filmový svět. A to dokořán. Nedávno dokončil dva filmy, v obou hraje hlavní roli. První z nich - Musím tě svést Andrey Sedláčkové (Oběti a vrazi). Režisérka ho obsadila do hlavní role - manžela Ivany Chýlkové. Zdeněk Tyc přizval Trojana k natáčení filmu Smradi. Opět hraje manžela, tentokrát stojí po boku Petry Špalkové. Tyc si vybral scénář Terezy Boučkové. Manželé nemohli mít děti a rozhodli se pro adopci. Nejprve si z ústavu vzali poloromského chlapce, poté romského. Až po osvojení se jim narodil vlastní syn. Na vesnici, kde si lidé „koukají až do kuchyně“, rodina vzbuzuje xenofobní nálady.

Říkáte o sobě, že máte neustále potřebu všechno ihned hodnotit a řešit. Nyní jste dotočil dva filmy. Jaký z nich máte pocit?

Tentokrát se k nim nemůžu vyjádřit, protože svůj podíl na nich jsem sice dokončil, ale ani jeden z nich jsem dosud neviděl.

V „Musím tě svést“ hrajete manžela úspěšné političky, který se chce rozvést. To ona odmítá, aby si nepoškodila kariéru. A vaše filmová postava vymyslí lest - má ji svést váš přítel. Čím vám byla role blízká?

Jsou to tři věci, mezi které bych dal rovnítko. Scénář, režisérka a složení herecké trojky. Moje postava se jmenuje Karel. Na Karlovi mě bavila jeho nejednoznačnost. Není jasné, jak to celé vlastně myslí. Je v něm určité tajemství…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.