0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Domov9. 12. 20013 minuty

Týdenní zprávy

Pondělí - Novináři MF Dnes zalistovali ve výročních finančních zprávách politických stran a zjistili, že lonští sponzoři, převážně stavební firmy, dostávají od regionálních politiků výhodné zakázky. Do podezření, že s jejím financováním není vše v pořádku, se poprvé dostala i čtyřkoalice.

Pondělí - TV 3 přerušila program a do éteru pustila černou obrazovku s bílým textem. Její mluvčí Jiří Hrabovský vysvětlil, že reagují na rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, ve kterém tvrdí, že TV 3 vysílá pirátsky a má televizi vypnout. Radní trvají na tom, aby držitel licence Martin Kindernay dohodl s investorem.

Reklama

Úterý - Unie svobody prohlásila, že se zbaví peněz od sponzorských firem, které díky jejím zastupitelům získaly veřejné zakázky.

Středa - Letošní rok byl pro úspory nejhorší za posledních šest let. Na každé tisícikoruně uložené v bance prodělal její majitel kvůli inflaci a nízkým úrokům téměř dvacet korun.

Středa - Václav Klaus pohrozil rozhádané pražské ODS, že ji nepovede ve volbách do sněmovny.

Středa - Čeští patnáctiletí žáci skončili v průzkumu OECD mezi vrstevníky z 32 zemí ve znalostech mateřského jazyka na 19. místě, v matematice na 18. a v přírodovědných znalostech na 11. příčce. V porovnání s minulým průzkumem se tak znovu pohoršili.

Čtvrtek - Bill Gates přijel do Prahy představit další z programů Microsoftu. Na žižkovské základní škole chtěl vidět…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc