Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Bagrem na soukromníka

Bagry rovnající zem pro továrnu Philips v Hranicích na Moravě se minulý týden zakously do zřejmě nejdiskutovanějšího hektaru české půdy posledních let. Pruh pozemku patřící Markétě Regecové se městu stále nepodařilo vykoupit a dělníci tak protizákonně obsadili cizí majetek. Stalo se to prakticky v ten samý okamžik, kdy ministr spravedlnosti Jaroslav Bureš ohlásil převratnou rekodifikaci občanského zákoníku, jehož „nejcennější hodnotou je svobodný člověk a jeho vlastnická práva“. Případ Hranice nás ale naopak nutí dívat se v přímém přenosu na jejich pošlapávání - a to za mohutné podpory premiéra Miloše Zemana.

Hlavně racionálně

„Pan ministr se k tomuto tématu nemůže vyjádřit proto, že jeho vyjádření by bylo zasahování do sporu,“ vysvětluje Vladimír Voráček z tiskového oddělení Ministerstva spravedlnosti, proč jeho šéf dosud k hranickému útoku na soukromé vlastnictví neřekl ani slovo. „Ostatně podle zákona sto šest máte od nás právo na informaci, ale ne na názor,“ dodává Voráček. Naopak premiéra Zemana strach ze zasahování do sporu nepronásleduje. Po své schůzce se starostou Hranic Rudolfem Novákem (ČSSD) promluvil o sporu města s Markétou Regecovou pěkně od plic. „Chci věřit, že soudy tuto záležitost rozhodnou racionálně, spravedlivě a tak, aby lidé získávali majetek poctivým způsobem, a nikoli vydíráním svých partnerů v tísni,“ uvedl Zeman. „Přeji si více Philipsů a méně Regecových,“ dodal o den později do kamer televize Prima. Že k pošlapání…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte