Smutný kluk melancholicky kouše do krokodýlové bagety. Starší muž v chatrném svrchníku s plackou fernetu pospává opřen o sedačku před sebou. Tramvaj směřující nocí k Libeňskému mostu je poloprázdná. V zadním voze si cosi potměšile špitá dvojice starších prošedivělých žen. Ale mládenec s dívkou v korespondujících bílých šatech si spokojeně prohlížejí svůj bezchybný odraz v okně. Z mladíkovy zadní kapsy znuděně vykukuje svazek tisícikorun, silně nalíčená dívka někam telefonuje. Návštěvníky vyhledávaného pražského klubu Mecca nelze přehlédnout.

Je tu pohoda

Na konci temné libeňské ulice U Průhonu svítí nenápadný nápis Mecca. Nezasvěcenec by jen těžko hádal, že právě sem směřují každý víkend stovky tancechtivých návštěvníků. Největší nával je po půlnoci, kdy se ke dveřím slétají noční ptáci z mejdanů a diskoték celé Prahy. Kromě svalnaté ochranky je ale dnes u vchodu čeká rukou sepsané avízo, že napjatě očekávaný host DJ Dimitri z Amsterodamu onemocněl a nedorazí. Vstupné je tedy sníženo ze čtyř na dvě stovky a zahrnuje skleničku šampaňského, kterou si každý může vyzvednout u hostesky hned ve vchodu. Cesta na malý parket vede přes prostornou barevnou restauraci s velkými akvárii, kovovými stolky, fialovými chlupatými křesly a pohodlnými koženými sedačkami. V nich jsou zabořeny desítky pečlivě oblečených dívek a mladíků se slunečními brýlemi. „Přes den máme úplně jinou klientelu. V poledne se sem chodí naobědvat hlavně úředníci z okolních kanceláří,“…

17.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

17.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte