Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Minulé úterý, po dvouhodinové schůzce s prezidentem, premiér Zeman oznámil: "Předpokládám, že se ve vládě objeví pět nových tváří, a to postupně. " Šedesáti přítomným novinářům však zmínění státníci neprozradili žádné jméno, dokonce ani Bohumila Fišera, který byl jmenován ministrem zdravotnictví den poté. Proč bylo nutné jeho jméno tajit, nevíme. Premiér to sám od sebe neprozradil a přítomní novináři se nezeptali. Neví se také, který ministr bude vystřídán, dokonce ani oni sami ještě nevědí, že jim vládní časy končí, natožpak aby tušili nějaké důvody.

Bez šéfa jako se šéfem

Co si asi po takovém oznámení jednotliví ministři myslí? Žádný si nemůže být jist, že se výměna nebude týkat právě jeho. Podle vlastního vyjádření s nikým ze současných šéfů rezortů premiér o odstoupení nehovořil. Očekává se výměna ministra dopravy, pro místní rozvoj, bez portfeje a vnitra, ale to jsou všecko jen dohady, které předseda vlády pravidelně přikrmuje. Typický příklad, dokumentující, jak taková rošáda vypadá, se odehrál na konci loňského roku v souvislosti s Ivanem Davidem, minulým ministrem zdravotnictví. O svém odchodu si už četl v novinách, kolegové se s ním loučili, ale jeho šéf mu dosud nic neřekl. Nakonec na pokraji zhroucení sám rezignoval. Premiér nikdy neprozradil, jaké důvody jej k výměně vedly. Musel by přiznat, že kus jeho vlády nefungoval dobře. Podobně to dopadlo s bývalým místopředsedou vlády Lánským. Ačkoliv příčinou jeho pádu byla absolutní…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 32 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 32 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.