Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Domov

Máme pro vás místo

Už tento týden zvolí sněmovna zbývající čtyři členy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Jde o mimořádně důležitou věc, kvůli které se scházejí vyjednavači stran jako před klíčovým hlasováním typu rozpočet. Důvod všeobecného vzrušení je jasný: ve hře je budoucnost českých komerčních televizí, mimořádně zajímavého artiklu, v němž se mísí velké peníze i politická moc.

Prodlužte to!

Proč je vůbec volba členů rady tak důležitá? Zjednodušeně řečeno: sněmovna propustí do druhého čtení nový mediální zákon z dílny poslance ČSSD Miloslava Kučery. Hlavní otázka, která trápí české televizní magnáty, přitom zní: jak bude vyřešen problém dvanáctiletých licencí na celoplošné televize? Ta pro Novu vyprší už za čtyři roky, Prima má jistotu o půldruhého roku delší. Pro televizní byznys je to velmi krátký čas, investoři (které obě televize, po zvratech posledního roku hodně zadlužené, nutně potřebují) vyžadují záruku, že se jim peníze vrátí. A k tomu by se hodila jistota, že licence je na dalších dvanáct let v kapse. Poslanci až v závěrečném hlasování rozhodnou, jestli budou licence prodlužovány zcela automaticky (jak to předpokládá Kučerův návrh), nebo zda dá zákon takové možnosti, aby rada mohla Nově i Primě licence kvůli jejich známým problémům sebrat. Jak to nakonec dopadne, není zatím jasné. Pokud by ovšem Kučera neuspěl, bude velmi záležet na složení rady. Takže jinak řečeno: dnes volení členové rady budou možná díky svému šestiletému mandátu…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.