Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Generace 17. listopadu se probouzí

V sobotu krátce před polednem svítí na Hradec Králové bledé listopadové slunce. Naproti Klicperovu divadlu se v klubu U královny Elišky scházejí bývalí studentští vůdci z listopadové revoluce, na jedné straně pražští autoři prohlášení Děkujeme, odejděte, na druhé straně ti, kteří podporu výzvě organizovali v jiných městech. Na schůzce se má rozhodnout, jestli návrat rebelů z roku 1989 skončí sebráním podpisů za odstoupení současných šéfů politických stran, anebo bude pokračovat přípravou dalších protestů proti neradostnému stavu veřejné scény nebo přímo založením nové politické strany.

O patro níž

Výzva Děkujeme, odejděte nastoupila cestu po republice počátkem minulého týdne. Hned v pondělí se k původním petičním centrům na pražské Filosofické fakultě a FAMU přidaly internetové stránky a servery, například Seznam či Průvodce. V pondělí se přes internet přidalo 1700 lidí, druhý den téměř třikrát víc, ve středu se výzva zařadila mezi deset nejnavštěvovanějších stránek českého internetu (24 tisíc podpisů). Přes internet se k výzvě hlásí nová kontaktní centra. První se objevují v Plzni, Mělníku či Zlíně.V Baťově městě petici rozšiřuje agentura Velryba. Její majitel Michal Žáček se ke svým vrstevníkům z Prahy přidal ve středu: „Velmi slušnou a kultivovanou formou popisují můj stud za současné vrcholné představitele kromě prezidenta.“ Během prvního dne se k němu přišlo podepsat třicet lidí. Podle Žáčka by petice mohla přispět k tomu, aby si političtí …

49.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

49.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2025
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte