Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Jaké Čečensko?

Už několik týdnů jsou evropská média plná války Rusů v Čečensku. Zatímco ale i zdejší komentátoři jedním hlasem odsuzují ruská zvěrstva proti civilnímu obyvatelstvu, na pražské politické scéně nevzbudil postup Moskvy až do minulého čtvrtka žádný zájem či nesouhlas.

Možná jsem to přehlédl

Ruské bombardování civilních cílů vyhnalo v Čečensku z domova 200 tisíc uprchlíků, kteří se dnes potácejí na hranici života a smrti v nevybavených lágrech na čečensko-ingušské hranici. Strategie Rusů je jasná a nejlépe ji ilustruje výrok jejich generála Alexandra Čekalina, který označil čistky v dobytých vesnicích za „preventivní zpracování živé masy“. Ruskou agresi už prostřednictvím svých ministrů zahraničí tvrdě odsoudily Spojené státy, Velká Británie, Německo, Francie a další země. Zatím jediný český politik, který veřejně vystoupil s kritikou postupu Ruska, je Václav Havel. „Rusko se již tradičně chová vůči kavkazským národům nadřazeně a povýšeně. Dlouholetý ruský útlak je hlavní příčinou fundamentalismu a terorismu na Kavkaze,“ prohlásil v rozhovoru pro hamburský Der Spiegel. Zjistit oficiální postoj České republiky k ruskému bombardování Čečenska je těžké. „Žádné prohlášení si nejsem schopen vybavit,“ říká Vladimír Laštůvka (ČSSD) ze zahraničního výboru sněmovny. Nic netuší také jeho kolegové z výboru Jan Zahradil (ODS) a Jiří Karas (KDU-ČSL). Stejně je na tom i zahraničněpolitický expert Unie svobody a člen výboru pro obranu a bezpečnost, poslanec Michal…

47.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

47.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2056
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte