Se zájmem čtu každé vydání Respektu, s obzvláštním zaujetím pak články věnované médiím. Nejen proto jsem se věnoval i rozhovoru s ředitelem Jakubem Puchalským (Respekt č. 42/99). Dovolím si připojit poznámku. Dostává-li se tu mému dopisu tak rozsáhlé pozornosti, nebylo by férové, aby jej čtenáři znali? Míru jeho závažnosti mohu přeceňovat subjektivním pocitem, ale čte-li kdokoli nezasvěcený např. Puchalského vyjádření „. . . dosti urážlivé dopisy osobního charakteru“, měl by vědět, o čem je řeč. Obecně se domnívám, že situace České televize je mnohem komplikovanější, než - čerpám z otevřených zdrojů - se soudí. To, co je vidět, je jen špičkou oné proslulé ledové kry. Rada ČT ruku v ruce s Puchalským a Lovittem destruuje takřka vše dosažené a v Evropě oceňované. Protiútok jako obrana nezávislosti by byl na místě v případě čistšího svědomí. Takto diskreditují skutečnou a oprávněnou snahu o autoritu, prestiž, samostatnost a důvěryhodnost České televize. Obávám se, že tyto čtyři přívlastky již obsahově vyprázdnili.

Dopis řediteli Puchalskému

Ve své stížnosti adresované prezidentu republiky mne označujete za osnovatele „poškozování“ České televize, neboť vyvolávám kritický zájem o její činnost. Českou televizi coby institut služby veřejnosti televizním vysíláním jsme s kolegy ve velmi nepříznivé atmosféře vypiplali od novorozeneckého věku až do období…

43.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

43.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte