Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Že se nestydíte

Čtu český tisk a dívám se na televizi a nevěřím vlastním očím a uším. Poslouchám i rádio, nikde není protisrbská propaganda tak velká jako zde, možná je to stejné jen v amerických médiích. Protesty proti bombardování se ozývají odevšad, jen čeští politikové, novináři a veřejné osobnosti mlčí.Ten, kdo dnes čte české noviny, nemůže si myslet nic jiného, než že Srbové jsou největší zabijáci na světě. To jsou čtenářovy reakce. Jeden věrný čtenář vybízí NATO, aby bombardovalo až do konce (do jakého konce?), dokud se nedosáhne cíle (jakého cíle?). Další se ptá, odkud se bere u největších vrahů volání po humánnosti a pomoci. Nemusím zmiňovat, že spousta čtenářů je přešťastných, že i oni jsou „plnoprávnými členy“ NATO a že i oni rozhodují o osudu srbského národa. Styďte se všichni, kteří takto smýšlíte!Nenávist k Srbům se datuje od války v Bosně, když se poprvé dalo do pohybu toto soukolí propagandy. O skutečnosti, že etnické čistky byly dokončeny Chorvaty a že jim v tom pomáhali bosenští Muslimové, se nezmínil nikdo. Jestlipak dnes někdo shromažďuje humanitární pomoc Srbům? Nikoliv. Naopak je bombardují! Dva utečenecké tábory v Srbsku byly bombardovány!Kdo jsou ti utečenci, o kterých se mluví ve světových médiích? Mezi těmito uprchlíky, dovolte mi poznamenat, jsou i Srbové. Z Ženevy přicházejí zprávy, že je mezi nimi i 120 000 Srbů. Jsou mezi nimi i jiné národnostní menšiny. Přesto se v českých médiích a ve většině západních hovoří jenom o…

16.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

16.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte