Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Drůbež a detektivové

Miliardový tunel na C. S. Fondy, dosud největší krádež v dějinách českého kapitálového trhu, má další vývoj. Se souhlasem nuceného správce byla najmuta renomovaná zahraniční agentura zabývající se finančními podvody a dohledáváním ztracených peněz. Údajně jde o firmu, která má na svém kontě například úspěšné obstavení kont filipínského diktátora Marcose či jeho iráckého protějšku Saddáma Hussajna. Kromě toho čeští policisté zatkli v souvislosti s krádeží dva podezřelé podnikatele. Třetí obviněný je zatím na útěku a usilovně se po něm pátrá.

Kdo nahradí škodu

7. března letošního roku zmizelo ze tří podílových fondů spravovaných investiční společností C. S. Fond a. s., prakticky celé portfolio. Podílníci byli připraveni o 1 miliardu 300 milionů korun, které zmizely v zahraničí. Celý případ doprovázel od počátku laxní přístup všech zúčastněných kompetentních orgánů: policie, ministerstva financí i centrální banky. (Stručné z „dějin“ krádeže v C. S. Fondech viz rámeček.)

Přesně čtrnáct dní po vykradení fondů proběhlo v Praze setkání zástupců podílníků s nuceným správcem ing. Smrčkou. Na něm se podílníci poprvé seznámili s představiteli právnické firmy Váňa, Pergl a partneři (VPP). Jde o firmu, které se před časem podařilo došetřit celou řadu podvodů prováděných makléři Královéhradecké brokerské společnosti s portfoliem „Kocábova“ fondu Trend. Poukazem na tyto úspěchy se VPP snažila získat od podílníků souhlas, aby právě ona dostala na starost…

22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte