Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Drůbež a detektivové

Miliardový tunel na C. S. Fondy, dosud největší krádež v dějinách českého kapitálového trhu, má další vývoj. Se souhlasem nuceného správce byla najmuta renomovaná zahraniční agentura zabývající se finančními podvody a dohledáváním ztracených peněz. Údajně jde o firmu, která má na svém kontě například úspěšné obstavení kont filipínského diktátora Marcose či jeho iráckého protějšku Saddáma Hussajna. Kromě toho čeští policisté zatkli v souvislosti s krádeží dva podezřelé podnikatele. Třetí obviněný je zatím na útěku a usilovně se po něm pátrá.

Kdo nahradí škodu

7. března letošního roku zmizelo ze tří podílových fondů spravovaných investiční společností C. S. Fond a. s., prakticky celé portfolio. Podílníci byli připraveni o 1 miliardu 300 milionů korun, které zmizely v zahraničí. Celý případ doprovázel od počátku laxní přístup všech zúčastněných kompetentních orgánů: policie, ministerstva financí i centrální banky. (Stručné z „dějin“ krádeže v C. S. Fondech viz rámeček.)

Přesně čtrnáct dní po vykradení fondů proběhlo v Praze setkání zástupců podílníků s nuceným správcem ing. Smrčkou. Na něm se podílníci poprvé seznámili s představiteli právnické firmy Váňa, Pergl a partneři (VPP). Jde o firmu, které se před časem podařilo došetřit celou řadu podvodů prováděných makléři Královéhradecké brokerské společnosti s portfoliem „Kocábova“ fondu Trend. Poukazem na tyto úspěchy se VPP snažila získat od podílníků souhlas, aby právě ona dostala na starost…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte