Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Komentáře

Zachraň se, kdo můžeš

Zpráva o tom, že japonská investiční banka Nomura uvažuje o kapitálovém vstupu do IPB Group, se bezpochyby vládní koalici před volbami do Senátu hodí. A to i přesto, že zatím nebylo dohodnuto nic konkrétního. Není divu. Pozitivních zpráv je v poslední době zatraceně málo. Zprávou z nejhorších naopak je, že se k nám začínají obracet zády mnozí zahraniční investoři. A nejde jen o nepříliš příznivou politickou situaci. S tou souvisí ohlášený odchod firmy British Gas: odpor sociálních demokratů likviduje vyhlídky na privatizaci regionálních rozvodných plynárenských a energetických závodů a britský investor prostě nemá trpělivost čekat, až se dohodneme. Mnohem důležitější jsou ale poměry na českém kapitálovém trhu. A ty, jak známo, nemají se současnou vnitropolitickou situací vůbec nic společného. Zodpovědnost za jeho stav nese současná vládní koalice, ovšem s potřebnými reformami se nijak nespěchá. Kapitálový trh zkrátka dnes - bohužel - nepatří k prioritám vládní politiky, ačkoliv je jednou z mála oblastí, kde neplatí ideologické bariéry a kde by se mohla sociální demokracie i koalice na reformách lehce shodnout.

Vzhůru do Varšavy a Budapešti

Pražská burza již pár týdnů zaznamenává prudký propad kurzů akcií. Propadají se i kurzy těch nejlikvidnějších a největších emisí, jako například akcie SPT Telecom a Komerční banky. Většina makléřů a burzovních analytiků tvrdí, že je to dáno především naprostým nezájmem zahraničních investorů, kteří jsou prý…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.