Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Do basy a zpátky

Pražští kriminalisté Jiří Gregor a Jiří Svoboda zažili minulý týden nevídané věci: během pěti dnů stihli zapadnout do kriminálu jako obvinění zločinci a vzápětí z něj vyjít ven čistí jako lilium. V pátek 18. října ráno jim bylo sděleno, že jsou podezřelí z podvodu, a krátce nato se se bez dlouhých řečí ocitli ve vazbě. „Máme důkazy o tom, že připravili svým jednáním policii o několik desítek tisíc korun,“ prohlásil o jejich vině Miloslav Labuť z pražského úřadu vyšetřování, jehož muži Gregora se Svobodou zatkli. Za čtyři dny nebylo na těchto slovech zrnko pravdy: policisté z vyšší instance - Úřadu vyšetřování pro Českou republiku - obvinění zrušili a ve středu byli Gregor se Svobodou na svobodě. „Neexistuje jediný důkaz o tom, že by se dopustili podvodu,“ říká dnes Labuťův šéf Zdeněk Janíček.

Rumlovi do ucha

Čtyři dny strávené ve vazbě přinesly oběma mužům z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu nebývalou popularitu: po celou dobu zaplňovali první stránky novin a na jejich obranu se postavilo několik jejich kolegů. Nejhlasitěji to provedl bývalý šéf obou obviněných Josef Doucha. Ten jejich zatčení využil k efektnímu (a v zasvěcených kruzích dlouho očekávanému) odchodu do civilu. Doucha je stejně jako Jiří Gregor už několik měsíců hrdinou novinářských spekulací coby jedna z hlavních hvězd tzv. války policajtů. Podle novinářů ji vedou zkušení kriminalisté proti vedení ministerstva vnitra. Samotné vedení zprávy tohoto typu popírá, nicméně se…

44.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

44.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Martin Kontra

editor

Martin Kontra
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 391
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte