Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Spěte sladce

Bylo možné pochopit, proč ODS i její spojenci před volbami chválili především úspěchy české transformace. Naslouchat kritikám, že vláda usnula na vavřínech, není nic příjemného. Nyní, plných sto dní po volbách, už sice ODS připouští, že k vítězství nad Zemanem nestačí odbytá volební kampaň, přesto ale i necelé dva měsíce před senátními volbami jedná vládní koalice podobně bohorovně jako na jaře.

Volič nám může…

Fakt, že nejen ODS, ale i ODA odložily analýzu výsledků voleb na neurčito, zřejmě v představě, že na máchání špinavého prádla není vhodný čas, naznačuje, že pravicoví lídři si své červnové selhání nechtějí připomínat ani v soukromí. Jinak totiž nelze vysvětlit, proč si nevzali alespoň minimální poučení a v posledních týdnech se chovají, jako by Miloš Zeman neexistoval a k obsazení Senátu stačil jen povinný optimismus.Největší ztrátu ve srovnání s volbami v roce 1992 zaznamenala ODS v Liberci - celých deset procent. Jedním z důvodů byl bezpochyby fakt, že na pátém místě severočeské kandidátky volič nalezl nechvalně známého libereckého rodáka Petra Čermáka. Poučení je tedy jasné: nepředvádět obecenstvu zkompromitované politiky. Přesto však minulý týden přinesl definitivní návrat do vládních služeb Miroslavu Mackovi, který je veřejností - i když v mnohém neprávem - vnímán podobně jako Čermák.V ODS však obecně, zdá se, panuje představa, že veřejnost je spolek tupců, který stejně nechápe detaily politiky. Jedině tak si lze vysvětlit, že…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.