Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Civilizace

Uděláme vám to emocionálně

Drama vrcholilo. Do konce zápasu zbývaly tři minuty a americké volejbalistky vzdorovaly čínskému útoku. Právě byly na podání, když přišel střih. Reklama. Z obrazovky se začaly sypat bramborové lupínky značky Lays. Po nich vsedla do letadélka slavná Woopi Goldbergová a hlásá, že AtT nabízí zdarma rodinné telefonní hovory. Pak přišel šroubovák, plátek slaniny do sýrového maxihamburgra, prádlo firmy Champion. Blok reklam uzavřel jeden z mnoha šotů, které si pro olympiádu připravil Budweiser.Ale ještě nebyl konec. Do volejbalového zápasu se vstupovalo klipem, který umnou grafikou a zvukem oslavoval OH a jejich ušlechtilé cíle. Následovaly krásy hostitelské Georgie - Ó Georgia neopakovatelně zaječel Ray Charles. Šot uzavřely záběry na urostlé atletické tělo v akci. Když se obraz vrátil do haly, zjistili jste, že čas v Atlantě ubíhal stejně jako vám. Zápas se přechýlil ve prospěch Číňanek. Ale to jste neviděli.

Stejné emoce jako my

Všechna práva na přenos olympijských her (OH) v Atlantě koupila NBC, jedna z největších amerických televizních společností. Vysílala sedmnáct dní téměř 24 hodin denně a podle komentářů a očitých svědků viděl ten, kdo sledoval olympiádu přímo v Atlantě, něco jiného než divák americké televize.Přenosy byly nelítostně přerušované dlouhými bloky reklam, komentáři ze studia a monotónními rozhovory se sportovci hned po výkonu a pak i ve studiu. Otázky i odpovědi klouzaly po povrchu, zato tváře se křivily radostí, zklamáním,…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.