Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Mužský z Rádia Most

Každé pracovní ráno po sedmé hodině vychází Tomáš Ratiborský (43) ze dveří svého činžovního bytu, usedá do stranické mazdy a vyjíždí na stokilometrovou trasu z rodného Mostu do Prahy, do hlavního sídla ODS. Od prvního prázdninového dne se z něho stal muž s politickým posláním: židli ředitele Rádia Most dočasně vyměnil za post manažera největší pravicové strany pro volby do Senátu. Počátek nové kariéry v tom však nevidí: po volbách se chce vrátit zpět na sever Čech. „Beru to jako normální byznys,“ říká o svém dočasném působišti.Práce po neúspěšném místopředsedovi Liboru Novákovi spadla mosteckému podnikateli do klína z ničeho nic. Na posledním červnovém zasedání výkonného výboru ODS Novák ze svého místa odstoupil a Klausova strana se čtyři měsíce před volbami do Senátu ocitla bez hlavního organizátora kampaně. Šéf liberecké oblasti Přemysl Sobotka navrhl do funkce přímo na jednání výboru svého přítele Ratiborského. „Je to normální mužský, který umí reagovat na životní problémy,“ vysvětluje zrod svého nápadu. „Až do té chvíle jsem vůbec netušil, že se touto prací budu zabývat,“ přiznává s odstupem času Ratiborský. Jako předseda mosteckého sdružení ODS byl na schůzi přítomen, se svou kandidaturou souhlasil a vedení strany jej po krátké poradě schválilo. Proti zvedl ruku jen Miroslav Macek: "Vůči Ratiborskému nic nemám, jen mi vadí vybírat tak důležitého člověka narychlo, bez přípravy."Do politiky vstoupil bývalý vedoucí chovu prasat na státním statku Most a dnes třetinový…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.