Když Lenku Maříkovou (21) z Prachatic rozbolelo břicho, pobývala zrovna s manželem a půlroční dcerou u svých rodičů ve Volarech. Zašla proto k místnímu praktikovi, MUDr. Miloši Beutlovi. Ten ji zběžně prohlédl a předepsal kapky proti bolesti. Paní Maříková spokojeně usnula. O dva dny později se ale potíže vrátily a nemocná zašla ke druhému lékaři v obci. Ten se zděsil a ihned ji nechal odvézt na operační sál do Prachatic. Za týden už Lenka Maříková nežila: zánět pobřišnice nešlo zastavit. „Zemřela by stejně. I kdyby šla jinam než ke mně,“ říká s téměř dvouletým odstupem pětatřicetiletý MUDr. Beutl. Proti jeho jistotě ale stojí tři odborné posudky. Podle nich neměl přehlédnout, že pacientka trpí zánětem slepého střeva.

Počkáme na výrok soudu

„Všechna ta nařčení mě urážejí,“ stěžuje si MUDr. Beutl na otce mrtvé pacientky. Právě on začal doktora podezírat, že se na tragédii podepsal. Všiml si totiž, že diagnóza z neschopenky se liší od té na úmrtním listu. „Původně jsem nechtěl dělat rozruch,“ říká otec Lenky Maříkové. „Kdyby pan doktor přišel jako chlap a všechno jsme si vyříkali, považoval bych celou věc za vyřízenou.“ Když se nedočkal, začal jednat. Poslal stížnost na lékařskou komoru a její posudek potvrdil, že lékař jeho dceru skutečně vyšetřil „neodborně“. Proto podal nešťastný otec na doktora Beutla trestní oznámení. Vyšetřování skončilo koncem roku a případ byl předán státnímu zástupci.Ve Volarech se mezitím na neštěstí zapomnělo. Doktor…

03.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

03.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

vedoucí rubriky komentáře

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2433

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte