Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Nemohlo být jinak

Ruským prezidentem byl podle očekávání na další čtyři roky opět zvolen Boris Jelcin. Nicméně i středeční druhé kolo prezidentských voleb přineslo drama a - jak už tomu při ruských volbách často bývá - také překvapení, jehož dopad na budoucí politiku se musí teprve zkoumat.

Od páteře, nebo od vodky

Přesně týden před osudným 3. červencem se světem roznesly zprávy, že Jelcin nečekaně odvolal řadu akcí a setkání. Západ už předtím s pochopením přijal informaci, že ruský prezident se mezi dvěma koly voleb nezúčastní schůzky skupiny G 7, to ale šlo o důvody ryze technické: Jelcin musel doma působit na voliče, neboť v prvním kole voleb porazil komunistu Gennadije Zjuganova o necelá tři procenta.Za Jelcinovo zmizení pouhý týden před druhým kolem voleb ale podle všech dostupných zdrojů mohly výhradně jeho zdravotní potíže, a právě to se zdálo velmi nebezpečné. Vezmeme-li v úvahu, že Jelcinův zdravotní stav byl zpochybňován již dříve, leckdy v dost skandalizující podobě, otázka pevnosti jeho zdraví se pro druhé kolo voleb jevila jako klíčová.Připomeňme si některé události posledních šesti let. V dubnu 1990 byl Jelcin po zranění páteře při nouzovém přistání ve Španělsku operován. V říjnu téhož roku - jen čtyři měsíce poté, co byl zvolen prezidentem - prodělal srdeční potíže. V září 1993 se mu obnovily problémy s páteří a v prosinci 1994 musel být hospitalizován po operaci nosní přepážky. Konečně v červenci 1995 zaznamenal krátce po sobě dvě srdeční příhody…

28.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

28.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte