Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

A co, až nebude Klaus

Není nic špatného na výzvě ODS k užší spolupráci s lidovci a ODA v senátních volbách, jež by v dlouhodobé perspektivě mohla přerůst v integraci občanské pravice. Aliance, které byla nabídka adresována především, přesto reagovala podrážděně. „Politické klima vytvořené tímto výrokem pana Klause jednání o spolupráci v senátních volbách velmi problematizuje,“ řekl nabídkou očividně dotčený Jan Kalvoda.

Ne program, ale křesla

V předvolební kampani si představitelé ODA několikrát otevřeně pochvalovali, že uplynulé čtyři roky jasně prokázaly smysluplnost existence jejich strany. V předvolební euforii to chvíli opravdu vypadalo, že by aliance se svým důrazem na samosprávu a další liberalizaci ekonomiky mohla samostatnou existenci uhájit i v delší časové perspektivě. Volební výsledky, respektive nástup levicové opozice, a pouhých šest procent hlasů pro ODA, však všechno změnily. A nejde jen o prostou volební aritmetiku, podle níž by Kalvodovi muži při předčasných volbách vůbec nemuseli překonat pětiprocentní hranici.Luxus uplynulých čtyř let, kdy si středopravicová koalice a zejména pak ODS a ODA mohly vůči sobě dovolit vzájemné ataky a podrazy, ukončil Miloš Zeman. Ke škodě Kalvodovy aliance se tím tuzemská politická scéna výrazně přiblížila normálu, což v praxi znamená, že ve výhledu příštích pěti deseti let je existence dvou tak programově blízkých stran poněkud absurdní. Naznačila to ostatně i diskuse kolem nové koaliční dohody: spory mezi aliancí a…

28.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

28.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte