Francie

Ministerstvo hospodářství oznámilo, že vláda prodá šest procent ze svého podílu v automobilce Renault. Přestože stát zůstane nadále majoritním vlastníkem, jeho účast poprvé klesne pod 50 procent. Vláda je ochotna navzdory zásadnímu nesouhlasu odborů privatizovat automobilku v budoucnosti po etapách celou.

USA

Republikánský kandidát na prezidenta Robert Dole oznámil, že končí svoji pětatřicetiletou kariéru v Kongresu a soustředí se jen na prezidentskou kampaň. Dosavadní vůdce republikánské většiny v Senátu zatím zaostává za Billem Clintonem o dvacet procentních bodů. Své rozhodnutí komentoval Dole lakonicky: „Buď se dostanu do Bílého domu, nebo se vrátím domů do Kansasu.”

Rusko

Borise Jelcina by podle nejnovějšího průzkumu volilo 45 procent obyvatelstva, komunistického lídra Gennadije Zjuganova jen 37 procent. Jelcin se tak v týdnu, kdy začala kampaň na televizních obrazovkách, stává poprvé jasným favoritem voleb. Za Jelcinem a Zjuganovem následuje s velkým odstupem Grigorij Javlinskij z hnutí Jabloko, který by dostal v prvním kole voleb 9 procent hlasů.

Bosna

Předseda vlády Republiky srbské v Bosně Rajko Kasagič odmítl pokus bosenskosrbského předáka Radovana Karadžiče odvolat jej z funkce premiéra. Řada světových politiků vyjádřila Kasagičovi, který je chápán jako přijatelná alternativa k současnému nekompromisnímu vedení Republiky srbské, svoji podporu.

EU

21.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

21.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte