Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Sonda do růžové knihovny

Sonda do růžové knihovny

Návrh státního rozpočtu na rok 1994 

Vláda navrhuje státní rozpočet jako vyrovnaný ve výši 379,8 miliard korun. Musíme ale počítat s tím, že výsledek bude na konci příštího roku poněkud jiný. Tak je tomu ostatně vždy a všude.Příjmy a výdaje rozpočtu jsou závislé na vývoji základních makroekonomických ukazatelů, které vláda pouze odhaduje: růst reálného hrubého domácího produktu o dvě až tři procenta, inflace osm až deset procent (2% z nich mají být důsledkem další liberalizace cen), nezaměstnanost pět procent, deficit obchodní bilance dvacet miliard korun. Někteří opoziční poslanci například již nyní nevěří v tak velký růst HDP. Navíc spolu s odbory očekávají o něco větší, inflaci (minimálně o dvě procenta). Argumentují tím, že i letos bude inflace o něco větší než je původní odhad, a to i přesto, že v něm bylo zabudováno zvýšení čistého nájemného o čtyřicet procent, které se nakonec neuskutečnilo.Loni vláda předložila poslancům návrh státního rozpočtu v jednom svazku v růžových deskách. Letos má návrh růžové svazky tři. Po obsahové stránce se ale od loňského návrhu příliš neliší. Rozpočty jednotlivých resortů jsou většinou předkládány ve dvou povrchních tabulkách a komentář (tedy vysvětlení oprávněnosti výdajů) k nim zabírá pouze jednu až dvě stránky. V návrhu chybí i podrobnější vysvětlení k tomu, proč vláda navrhuje dané daňové úpravy a ne jiné a co od nich přesně očekává.

Soustava veřejných rozpočtů a FNM

43.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 17 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

43.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 17 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte