Proč je favorit opět dražší?

Nedávno zvýšila Škoda Plzeň Mladá Boleslav, a.s. opět ceny osobních automobilů v průměru o 4,7%. Vysvětlení, že do zvýšení cen se promítlo zlepšení kvality vozů z počátku tohoto roku, je samo o sobě kuriózní, protože ve svém důsledku znamená, že na zákaznících, kteří si koupili favorita či formana, automobilka čtyři měsíce prodělávala, a na příštích zákaznících počínaje 3.květnem si to hodlá vynahradit! Ale budiž. Každá firma má právo na vlastní obchodní politiku. Co však vyráží dech, je zdůvodnění tiskového mluvčího J.Hrabovského, který na otázku, zda není možné zvýšenou poptávku po automobilech (je překvapující, ale většina zákazníků chce nové auto na jaře před dovolenou, a to již několik desítek let) krýt najetím další montážní linky, odpověděl, že pro zvýšení výroby nestačí kapacita lisovny. A hlavní argument (cituji): „Do lisovny bychom museli nabrat nové lidi, které bychom však byli nuceni propustit, jakmile by poptávka začala klesat.“ Jak dokonalé! Nepřipomíná to dobu „tabulkově nepřekročitelného počtu zaměstnanců“ bez ohledu na to, zda státní podnik plní plán na 60 nebo 160%?U automobilky, která má za sebou nespornou autoritu mimo diskusi profesionálně vedené firmy Volkswagen, to překvapuje o to více. Nebo se mýlím a skutečný důvod je jinde a souvisí se zneužitím dominantního postavení automobilky Škoda Mladá Boleslav na domácím trhu?

20.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

20.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte