Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

V kauze

V kauze „Veselý tanečník“ chybějí přímé důkazy

Šéf Úřadu pro vyšetřování Stanislav Novotný říká: "O vině P.Wohlmutha jsem přesvědčen tak na padesát procent.

Případ vražedného útoku na předsedu komunistické strany Jiřího Svobodu stojí na mrtvém bodě, přestože do něj byl minulý týden zapojen další vyšetřovatel. Podle šéfa Úřadu pro vyšetřování JUDr.Stanislava Novotného musí být celá kauza uzavřena co nejdřív: „Celý tým vyšetřovatelů dělá na případu Svoboda a dalších osmnáct nevyřešených vražd v Praze vlastně stojí.“

Zůstala maska

Již den poté, co Jiřího Svobodu pobodal neznámý muž v masce „Veselý tanečník“, prohlásila policie, že útok nebyl náhodný - některé skutečnosti prý ukazují na to, že čin byl promyšlen a plánován dopředu. Vyšetřovatelé se pokusili získat informace v „agenturní síti“. Už 7.prosince se dostavil úspěch. Jeden z agentů policistům sdělil, že útočník se jmenuje Vlasta a pohybuje se v anarchistických kruzích. Policie během dalších tří dnů „objevila indicie“ (o kterých ale nechce hovořit), že útok provedl P.Wohlmuth. Policie ho asi týden sledovala, pak ho vyšetřovatel zadržel a během 24 hodin nechal udělat rozbor krve a vlasů z místa činu.

Do vazby bez zákonného obvinění

Rozbor potvrdil, že krev sejmutá z lahve vodky je totožná s krevní skupinou Petra Wohlmutha a že vlasy nalezené v masce jsou druhově shodné s jeho vlasy. Pachová zkouška policisty přesvědčila, že útočníkem je Petr Wohlmuth - psi vedení pachem z…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.