Odměněn podle předpisu

Tajný návrh primátora Kondra

Koncem listopadu schválilo zastupitelstvo hlavního města Prahy jednorázovou odměnu členům své Rady. Primátor, jeho čtyři náměstci a šest radních dostali částku v úhrnné výši jeden milión sedmdesát tisíc korun. „Jsou to peníze za vykonanou práci,“ řekl 2.prosince primátor Milan Kondr na otázku zpravodaje ČTK. Odmítl však blíže určit, o jakou práci vlastně šlo a podle jakých kritérií byla stanovena výše odměny.O dva dny později se M.Kondr agentuře omluvil, její dotaz ovšem nezodpověděl ani tentokrát. Řekl pouze, že odměna se rozdělovala na základě schváleného předpisu (tzv. Zásady pro odměňování členů Rady), který si poslanci pražského zastupitelstva odhlasovali v květnu tohoto roku.

Víceméně úspěšná práce

„Pan primátor nemá teď bohužel na novináře v nejbližších třech týdnech čas a domnívá se, že už celou věc dostatečně vysvětlil,“ řekla nám minulý týden osobní tajemnice Milana Kondra, Jiřina Michálková. „Myslím si ale, že to není nejpalčivější otázka, která by měla Pražany zajímat. Nechápu, proč se neptáte třeba na odměny pana Klause nebo Uhdeho,“ dodala.Podle Jiřiny Michálkové je „neslušné“ mluvit o penězích veřejných představitelů a nikde ve světě se to nedělá: "Prostým lidem se sice statisícová odměna může zdát příliš, ale ve skutečnosti je minimální. Za takové peníze by určitě primátora nebo radního dělat nechtěli."Podobně se na věc dívá i primátorova náměstkyně Darina Martinovská.…

v50.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v50.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte