P.J.O'Rourke: O PRŮŠVIZÍCH

P.J.O'ROURKE se narodil r.1947 v Toledu ve státě Ohio. Je autorem tří knih, několik let byl šéfredaktorem humoristického časopisu National Lampoon. Nyní je zahraničním korespondentem časopisu Rolling Stone a pravidelným přispěvatelem časopisu The American Spectator. Text, který publikujeme, je předmluvou k autorově knize Holidays in Hell (Prázdniny v pekle).

Posledních několik let jsem pracoval jako zahraniční korespondent, i když „pracoval“ není to pravé slovo a „zahraniční korespondent“ je příliš důstojný titul. Ve skutečnosti jsem byl průšvihovým turistou - jezdil jsem se dívat na povstání, politické krize, občanské nepokoje a jiné lidské pošetilosti, protože… protože je to zábava.Tak jako většinu lidí, kteří nevlastní bermudské šortky, mě obyčejné cestování nudí. „Prohlédněte si nádherný Grand Canyon.“ Dobře, prohlížím si ho. Dobře, je nádherný. No a co? Prázdninové ráje mě neberou. Vezměte s sebou svou vyvolenou, že budete pracovat na vzájemném vztahu. Spálí si bradavky. Já nabourám pronajaté auto. Vjedeme si do vlasů dřív, než bys řekl „ztracené zavazadlo“. Atrakce mě také nepřitahují. Kdybych měl možnost jet se podívat na jinou planetu, neměl bych zájem o projížďku na lodi se silikonovým dnem po umělém amoniakovém jezeře ve Venušských cypřišových zahradách. Chtěl bych vidět základní rysy té planety - co jí hýbe. Planeta, kterou mám možnost navštívit, je Země a jejími základními rysy jsou chaos a válka. Byl bych…

v13.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v13.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte