Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Týden ve FS

Týdenní přehled dění ve FS.

Týden ve FS

„Prosím vás tedy snažně, abyste aspoň na několik dní pokusili v sobě potlačit to, co vás rozděluje, a najít to, co vás spojuje,“ řekl minulý týden v úterý Václav Havel hned po zahájení 17.společné schůze sněmoven Federálního shromáždění. Ten, kdo si myslel, že potlesk, který prezident sklidil, je jakýmsi poslaneckým slibem, mýlil se. Při hlasováních nebo při diskusích bylo jasné, že se jednotlivé složky parlamentu po prázdninách přímo těšily na střet. Opožděné a vehementní žádosti pravice o razantní českou čistku stmelily levici. Slovenská nacionalistická a socialistická část sněmoven blokuje všechno, co je navrhováno neslovenskými a nelevicovými poslanci a naopak.Návrh zákona o době nesvobody nedosáhl nadpoloviční většiny ve sněmovně národů a nebyl přijat ani do programu FS. „Při projednávání ve výborech bylo jasné, že ani navrhovatel zákona neví, jaké by byly jeho právní důsledky,“ říká poslankyně Sándorová (VPN-MNI). "To ale neznamená, že nikdy nebude přijat. Potíž je v tom, že v současnosti parlament musí rozhodovat o důležitějších zákonech.Ve čtvrtek se projednávala novela zákona o mimosoudních rehabilitacích. Podle návrhu by měly být restituce rozšířeny i na čs.občany v exilu, resp. na bývalé čs.občany, a mělo by dojít ke změně právní úpravy u příslušníků PTP (pomocných technických praporů). Zjistilo se totiž, že podle zákona sice existovaly PTP od roku 1950, fakticky ale už od podzimu 1948. "Zákon v každém případě přispěje k rychlejšímu…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.