Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Týden ve FS

Týdenní přehled dění ve FS.

Týden ve FS

„Prosím vás tedy snažně, abyste aspoň na několik dní pokusili v sobě potlačit to, co vás rozděluje, a najít to, co vás spojuje,“ řekl minulý týden v úterý Václav Havel hned po zahájení 17.společné schůze sněmoven Federálního shromáždění. Ten, kdo si myslel, že potlesk, který prezident sklidil, je jakýmsi poslaneckým slibem, mýlil se. Při hlasováních nebo při diskusích bylo jasné, že se jednotlivé složky parlamentu po prázdninách přímo těšily na střet. Opožděné a vehementní žádosti pravice o razantní českou čistku stmelily levici. Slovenská nacionalistická a socialistická část sněmoven blokuje všechno, co je navrhováno neslovenskými a nelevicovými poslanci a naopak.Návrh zákona o době nesvobody nedosáhl nadpoloviční většiny ve sněmovně národů a nebyl přijat ani do programu FS. „Při projednávání ve výborech bylo jasné, že ani navrhovatel zákona neví, jaké by byly jeho právní důsledky,“ říká poslankyně Sándorová (VPN-MNI). "To ale neznamená, že nikdy nebude přijat. Potíž je v tom, že v současnosti parlament musí rozhodovat o důležitějších zákonech.Ve čtvrtek se projednávala novela zákona o mimosoudních rehabilitacích. Podle návrhu by měly být restituce rozšířeny i na čs.občany v exilu, resp. na bývalé čs.občany, a mělo by dojít ke změně právní úpravy u příslušníků PTP (pomocných technických praporů). Zjistilo se totiž, že podle zákona sice existovaly PTP od roku 1950, fakticky ale už od podzimu 1948. "Zákon v každém případě přispěje k rychlejšímu…

v39.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 19 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v39.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 19 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte