Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Dobře utajené sympozium

Dobře utajené sympozium

Od 11. do 17.července tohoto roku se v Praze konalo 18.mezinárodní sympozium funkční jazykovědy pořádané Mezinárodní společností pro funkční jazykovědu (před necelými dvaceti lety ji založil francouzský jazykovědec André Martinet se svými žáky).Mezinárodní sympozium se koná každý rok v jiném koutě světa. Pro lingvisty a studenty z celého světa, kteří se zajímají o popis jazyků, o jazykovou teorii, o jazykovou politiku, o vyučování jazyků a jazykovědy, je příležitostí k tomu, aby se sešli, vyměnili si názory a publikace, přednesli příspěvek k jednomu z vypsaných témat anebo promluvili o svém současném výzkumu. Jednacími jazyky jsou francouzština, angličtina a jazyk země, ve které se sympozium koná. Pro život jednacích jazyků v jejich obecné a odborné podobě i v jejich individuálních variantách má taková událost velký význam. Letos měly i čeština a slovenština možnost chopit se příležitosti a událost využít.André Martinet si již od konce 70.let přál uspořádat setkání v Praze, neboť se pokládá za pokračovatele předválečného Pražského lingvistického kroužku. Až koncem 80.let Praha zareagovala na jeho žádost příznivě a počátkem roku 1990 se katedra obecné lingvistiky na fakultě Univerzity Karlovy ujala organizačních příprav.Pražští organizátoři měli na starosti ubytování a kulturní program a měli za tyto služby stanovit ceny. Dále měli dát do oběhu informace o konání sympozia tak, aby se všichni členové Mezinárodní společnosti pro funkční…

v37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte