Náměstek federálního ministra vnitra Jan Ruml v několika dřívějších rozhovorech prohlásil, že chce svou prací přispět k tomu, aby se občané ministerstva obávali asi tak, jako podniku Sady, lesy, zahradnictví.

K 1.8.1991 proběhla na ministerstvu reorganizace, která nemá v jiných resortech obdoby. Na ministerstvu zůstalo asi 30% lidí, kteří v něm pracovali při nástupu Jána Langoše do funkce. Státní bezpečnost je nahrazena samostatnou Federální bezpečnostní a informační službou, která je dnes podřízena přímo federální vládě. Byla uzákoněna Federální policie, která se bude zabývat závažnými trestnými činy z oblasti terorismu a drog. Federální policie bude víceméně samostatnou složkou, nezávislou na změnách v křesle ministra - ten nad ní nemá velitelskou pravomoc, pouze ji kontroluje. Řízena bude jeho prvním náměstkem.

Boj o vnitro bude zbytečný

Na ministerstvu zůstal zachován legislativní a správní aparát, ochrana hranic a důležitých budov, správa pro vyšetřování, letka a několik odborů, které se zabývají chodem úřadu. Pokud bude reorganizace provedena důsledně, nebudeme muset příští mocenské boje o tento resort sledovat s tak velkými obavami jako dosud. Ministr bude řídit jednotku rychlého nasazení (červené barety) a Úřad FMV pro zahraniční styky a informace.

Bývalý náměstek A.Kohut se stal ředitelem Technické divize. Tato část ministerstva se zabývá zpravodajskou a spojovací technikou…

v31.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v31.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte