Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Proti soukromníkům stojí mafie

Vystoupení ministra zemědělství B.Kubáta před poslanci ČNR, 7.5.1991.

Resort zemědělství jsem přebíral po komunistických předchůdcích, prorostlý nomenklaturními kádry StB a plný pracovníků s velmi špatnou pověstí. Ihned jsem zahájil personální a organizační změny jak v úřadě, tak na okresech. Přímo z ministerstva odešlo kolem stovky lidí. Bylo zrušeno 63 okresních zemědělských správ, které nahradilo 29 regionů. Z původních ředitelů zbyl jeden. Pak následovaly změny ve vedení podniků a státních statků.

Akce přirozeně vyvolaly reakce: nejprve se v tisku objevila různá prohlášení o mé nekompetentnosti a diletantství. Nepomohlo to a bylo tedy nutné přitvrdit. Hledaly se argumenty. Že na ministerstvu nemáme koncepci, že nevíme, co chceme.

Tady bych chtěl zdůraznit otázku, která byla a je nejvážnější: cenové šoky, které tvrdě dopadly na zemědělské podniky, mají svůj původ nejen v trhu, ale i v chování navazujících sfér. Monopolní struktura zemědělského okolí, tj. dodavatelských a odběratelských odvětví, obchodu, služeb a financí způsobila, že zemědělské podniky viděly svou situaci naprosto bezvýchodně. Proto bylo nutné dát přednost konkrétním opatřením k řešení situace před dlouhodobějším programem.

Přesto se samozřejmě nezastavily práce na zpracování agrárního programu jako základního dokumentu dlouhodobé strategie vývoje odvětví. Dne 16.2.91 jsme s kolektivem náměstků předložili a vysvětlili svůj program panu premiérovi a panu místopředsedovi Vlasákovi. Dokázali jsme, že koncepci máme. Ovšem pro ty, kteří tvrdili, že ji nemáme,…

v19.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v19.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte