Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Dopisy od našich čtenářů.

Holocaust a intifáda

(dopis J.Kantůrkovi, gen.řediteli ČST)

Vážený pane řediteli,18.9.1990 se měl na F1 v 17:55 vysílat dokumentární film o Arménii. Když jsem však o něco později zapnula televizor, běžel pořad o Izraeli, o Židech a Palestincích.Snímek se snažil tvářit objektivně, ve skutečnosti byl však více než jednostranně protiizraelský a propalestinský. Záměr podtrhovalo dobře udělané řemeslo, doprovázené komentářem, který měl nepatrnými posuny v intonaci řídit divákovy sympatie a antipatie. Podobně tomu bylo i s obrazem: kamera dlouze prodlévala u palestinského raněného a jeho příbuzné, krásné mladé Arabky. Neviděli jsme však jediného židovského raněného či mrtvého.

Jako jediní beze zbytku sympatičtí Izraelci byli prezentováni manželé Lebrechtovi, kteří na židovském státě nenechali chloupek pozitivního. Snad proto, že pan Lebrecht je čelným představitelem komunistické strany Izraele. A tak dále.

Není sporu o tom, že otázka palestinských uprchlíků je tíživá a bude se muset řešit. Ale tvrdit školeným hlasem p.Vinkláře, že vedle židovského památníku Yad Vašem, postaveného obětem nacistických koncentráků, by měl stát památník pro palestinské oběti, to je sousto hodné nejtemnějších dob komunistické propagandy. A přirovnávat osud Židů, zbavených všech práv, majetku, domovů a nakonec bestiálně systematicky vražděných (zatím zemřelo šest miliónů!), k osudu Palestinců, už je skutečně otrlý výkon.

Na to musel zřejmě přijít rok 1990,…

v30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte